چيزهايي که درباره پانکو لازم است بدانيد...
پانکو نوعي از پودر و آرد و آرد سوخاري پرک شده است. معمولاً در آشپزي آسيايي استفاده ميشود، هرچند در آشپزي غربي هم در دامنه وسيعي عمومي شده است. چيزي که آن را از ديگر پودر و آرد و آرد سوخاري ها متمايز ميکند، بافت آن و نوع ناني است که در آن استفاده شده است. درحالي که پودر و آرد و آرد سوخاري ميتواند از انواع مختلف نان ساخته شده باشد، پانکو از نان سفيد ساخته شده است. دو نوع پانکو وجود دارد يکي ساخته شده از نان سفيد بدون سبوس و ديگري پانکوي قهوه‌ای که از کل نان ساخته شده. نان به پوسته هاي بزرگ تبدلي ميشود و خشک مي شود. پانکو بافت سبک و تردي دارد که کمک ميکند در هنگام پخت ترد باشد. بافت پانکو آن را براي غذاهاي سرخ کردني فوق العاده ويژه ساخته است چرا که مقدار روغن کمتري نسبت به پودر و آرد و آرد سوخاري ها جذب مي کند و غذا را ترد نگه مي دارد. خودش به تنهايي خيلي طعم کمي داردو مي تواند بعنوان بافت رويي ترد غذا ها بکار رور، شبيه پنير و ماکاروني، يا بعنوان پوشش غذاهاي سرخ کردني مثل کوفته ها. همچنين معمولاً در غذاهاي ژاپني استفاده مي شود .

 

Panko - Japanese

 

پودر و آرد و آرد سوخاري پانکو
Panko Bread Crumbs
واژه پان  Pan   به زبان پرتقالي به معناي نان و کو  Ko   به معناي پودر و آرد و آرد خشک است. پرتقالي هاي دريانورد در آن سوي آبها در سرزمين چشم بادامي ها فرآوري نان خشک را به مردم آموختند و اين نام از آن زمان رواج پيدا کرده است.
Panko پودر و آرد، نان خشک و سوخاري برشته و تردي است که رنگ روشني دارد و از اين مغز نان خشک شده، براي سوخاري کردن انواع مواد پروتئيني و سبزيجات استفاده مي شود. بافت درشت و ترد اين پودر و آرد و آرد سوخاري بسيار ويژه و قابل توجه است و تردي و برشتگي جذابي به مواد سرخ شده مي دهد .
اين محصول در 3 نوع سفيد و طلايي و نارنجي موجود است و براي سوخاري کردن ميگو، مرغ، ماهي، کالاماري، انواع سبزيجات و ... بکار ميرود .
آرد سوخاري پانکو توسط به روزترين دستگاه هاي مدرن دنيا توليد مي شود؛ با يک بار پخت رنگ آرد سوخاري روشن مي شود؛ و پس از سرخ شدن در روغن، پودر و آرد سوخاري رنگ طلائي زيبايي به خود مي گيرد؛ در عين حال به خاطر آنکه هيچگونه پوسته نان و يا سوختگي نان در اين محصول نيست، پس از سرخ شدن در روغن، کاملا يک دست باقي خواهد ماند. بافت متخلخل و حجيم اين محصول موجب جذب کمتر چربي مي شود و در نتيجه نسبت به نمونه هاي مشابه سالمتر است. هم شکل بودن دانه هاي آرد سوخاري مزيت ويژه اي است که حالت ترد و پفکي يکدست و زيبايي را به غذاي سوخاري شما مي دهد.
پودر و آردهاي سوخاري پانکو در سه طعم ساده، اسپايسي و پاپريکا و در اوزان ۲۰۰ گرمي و يک کيلوئي و ده کیلویی عرضه مي شوند.

نوشته قرمز رنگ به صورت عمودی روی بسته بندی های پانکو به زبان ژاپنی و به معنی پانکو می باشد، تنها نماینده انحصاری پانکو، شرکت آفتاب تجارت نگین، علامت تجاری پانکو را به زبانهای فارسی، انگلیسی و ژاپنی طبق بسته بندی در کشور ایران به ثبت رسانده است که متاسفانه توسط برخی از تولید کنندگانی که از این موضوع اطلاع ندارند مورد سوء استفاده قرار گرفته و روی بسته بندی های خود درج میکنند، بدیهی است که این موارد مورد پیگیری قرار خواهند گرفت و اقدامات قانونی در مورد آنها انجام می گیرد.

ضمناً برای اطمینان و اطلاع بیشتر مشتریان عزیز، شماره ها و آدرسهای مختلف شرکت بر روی بسته بندی کالا درج شده است.

شماره تلفن ها: ۰۲۱۷۵۲۳۵ و ۰۹۱۲۱۲۳۳۹۶۳

 

پانکو در سه کلمه: ترد، سبک و پفکي

پانکو يک پودر و آرد سوخاري با روش ژاپني است که به معني تکه هاي کوچک نان است. اين محصول توسط پيشرفته ترين ماشين آلات در جهات توليد مي شود و و بدون هيچ تکه سوخته شده اي پخته مي شود. ۲۶ تا ۳۰ درصد مصرف انرژي کمتر مي شود و همچنين مصرف روغن نيز کاهش پيدا ميکند

ميگو سوخاري، فيله مرخ سوخاري، ماهي سوخاري، قارچ سوخاري .... ليست دستورعمل هاي غذايي با پانکو بي شمار است و بستگي به خلاقيت و ابتکار شما دارد

پودر و آرد تمپورا: بعنوان يک حجم دهنده غذا با مرغ و ميگو و پياز ميتواند استفاده شود

پانکو در بعضي از لغت نامه هاي فارسي ، بي معني و در لغت نامه دهخدا ، گانکو بخشي از ناحيه ي برلن معرفي شده ولي در دنياي موادغذايي نوع خاصي از پودر و آرد و آرد سوخاري است که از خرد کردن نان گندم و ورز آمده با خمير مايه به تکه های براده مانند به دست مي آيد .
در زبان ژاپني "پان" به معني نان و "کو" تکه هاي کوچک است بنابراين "پانکو" در ژاپن يعني تکه هاي کوچک نان .
حال فکر مي کنيد پانکو چند سال پيش ابداع شد؟هزاران سال پيش ؟ شايد صدها سال پيش؟شايد تعجب کنيد اگر بدانيد پانکو در جنگ جهاني دوم ابداع گرديد.زماني که ژاپن با روسيه مي جنگيد. اين نوآوري برآمده از ضرورت پخت نان بدون نياز به اجاق (فر) بود .
در شيوه سنتي پخت پانکو در فرآيندي بسيار جالب از حرارت براي پخت استفاده نميشود. فرآيند توليد ، با تحويل آرد سرشار از پروتئين با فرمول انحصاري به قسمت ذخيره آغاز ميشود. آرد با آب ، خمير مايه ، مقداري کمي نمک و شکر مخلوط شده سپس در دمايي مشخص و به مدت معين درون مخلوط کن با ملايمت ورز داده مي شود . اين عمل توان بالقوه هر يک از مواد تشکيل دهنده را براي ايجاد خميري با مقاومت و بافت برتر به بالفعل در مي آورد . در ادامه به خمير فرصت تخمير و ورز آمدن داده ميشود فرآيندي که بسيار حياتي است در حقيقت خمير در چند نوبت ورز مي آيد تا آنچه ما بدان شهرت داريم توليد شود .
خمير به گلوله هاي کوچک تقسيم ، پهن و دوباره لوله می شود، سپس به روش پخت مخصوص به قرص های ناني با لايه سخت خارجي که سفيد و بافتي نرم دارد تبديل مي گردد . رطوبت قرص هاي نان در مدت هجده ساعت  به کمک هوا گرفته می شود و مهیای خرد شدن مي شود ، خشک کردن نان سبب يكپارچگي آن مي شود . در پايان پس از غربال شدن، تکه هاي براده مانند جدا و برشته مي شوند تا  محصول سبک ، پوک با بافتي ظريف و کمترين خاکه نان ايجاد شود .

شرکت آفتاب تجارت نگين دارنده اولين پروانه بهداشتي ورود پودر و آرد سوخاري پانكو ( تنها پودر و آرد سوخاري پانکو اصل با برند و نشان پانكو ) نماينده هلدينگي وابسته به کشور ژاپن مي باشد که در حال حاضر پودر و آرد سوخاري پانکو را به سبب هزينه هاي توليد پايين تر در کشور ويتنام توليد و بسته بندي مي نمايد . شرکت ما نماينده انحصاري توليد کننده پانکوي ژاپني اصلي است. تنها سوخاري با برند پانکو که نشان از قدمت آن دارد با کيفيتي بي نظير که مي توانيد براي يکبار امتحان و با ساير رقبا مقايسه کنيد . پانکو در هر منوي غذايي قابل استفاده مي باشد. ميگوي سوخاري ، فيله مرغ سوخاري ، ماهي سوخاري ، حلقه هاي پياز سوخاري ، قارچ سوخاري ، ... ليست غذاهايي که در توليد آن از پانکو استفاده ميشود بي پايان است و محدوده آن تخيل شماست .
توجه کنيد پودر و آرد سوخاري هاي ديگر غالباً بافتي سفت دارند، علاوه بر اين چون پودر و آرد سوخاري، کيلويي خريداري اما پيمانه اي مصرف مي شود ، حجم آن بسيار مهم است . پانكوي ما در هر 453 گرم تقريبا ۲۹ درصد بازده بهتري دارد يعني هشت پيمانه در برابر شش پيمانه اي که از هر گرم سوخاري آردي و يا مشابه آن به دست مي آيد و به علت نوع پخت در زمان سرخ کردن روغن کمتري را به خود جذب نموده و براي سلامتي مفيد تر و از لحاظ اقتصادي مرقوم به صرفه تر مي باشد .

Back to top