آرد بنیه یا تمپورا

آرد سوخاری تمپورا یا آرد بنیه برند پانکو (پانکو تمپورا) مخصوص پفکی کردن مرغ ، ماهی ، میگو ، سبزیجات و ... می باشد. تمپورا تنها با مخلوط شدن آب سرد و بدون نیاز به هیچ افزودنی دیگر غذاهای شما را پفکی می کند.
آرد تمپورا یکی از معمول‌ترین غذاها در آشپزی ژاپنی است. در خارج از ژاپن تمپورا یکی از نمادهای غذاهای ژاپنی به شمار می‌آید. برای چاشنی آن معمولا از سس سویا استفاده می‌شود.
آرد تمپورا بعنوان يک حجم دهنده غذا با مرغ و ميگو و پياز ميتواند استفاده شود.
 
تمپورا جايگزين تخم مرغ برای تهيه غذاهای سوخاري و پفکی
​​​​​​​

تخم مرغ به ٢ دلیل در سوخاري کردن غذاها نقش پررنگی را ایفا می کند؛ اول برای ترکیب و کنار هم نگه داشتن مواد، دوم برای ورآمدن و پف كردن آنها؛ در ضمن تخم مرغ‌ کمک می‌کند تا طعم مواد به مخلوط منتقل شود و وقتی در معرض گرما قرار می‌گیرد، رنگی طلایی یا قهوه‌ای به آن می‌بخشد اما آرد تمپورای برند پانکو علاوه بر اینکه تمام ویژگی های لازم تخم مرغ را برای سوخاری کردن غذاها دارد، جایگزینی بسیار بهتر از تخم مرغ در سوخاری و پفکی کردن غذاهاست، چراکه :
1- طعم و بوی تخم مرغ در سوخاري قالب مي شود که به خصوص برای کسانی که به بوی زهم حساس هستند ناخوشایند است، آرد تمپورا پانکو بدون هیچ بوی زهمی جایگزین مناسبی برای تخم مرغ می باشد.
2- آشپزهای حرفه ای می دانندکه تخم مرغ در اثر زياد هم زده شدن خاصيت چسبندگي خود را از دست مي دهد و باعث می شود تمامي پودر سوخاري به سطح مواد غذايي نچسبد در صورتي كه مايه تمپورا در صورتي كه به درستي آماده گردد بسيار چسبنده تر از تخم مرغ می باشد.
3- تخم مرغ به سرعت ممكن است فاسد شود و موجب مسموميت افراد شود ، مخصوصاً در رستوران ها كه ممكن است در محيط گرم آشپزخانه تخم مرغ را شكسته و جهت تهيه سوخاري داخل ظرفي بگذارند و به علت شلوغي كار فراموش كنند و موجب فساد آن شوند درحالیکه آرد تمپورا از آنجایی که تنها با آب مخلوط می گردد، خطر مسمومیت در آن وجود ندارد.
4- تردي ، پف كردن و ورآمدن تمپورا به مراتب بيشتر از تخم مرغ است ، تمپورا نوعي آرد سوخاري است كه موجب مي شود غذاي سوخاري شما ترد تر و خوشمزه تر شود .
5- رنگ تمپورا بعد از پخت به طلايي تر و خوش رنگ تر شدن سوخاري شما كمك مي كند.
6 –در نهایت اینکه از نظر اقتصادی آرد تمپورا بسیار مقرون به صرفه تر از تخم مرغ می باشد.
خاصیت شگفت انگیز دیگرمخلوط آرد تمپورا و آب یخ این است که علاوه بر اینکه شما آنرا به جای تخم مرغ برای چسبندگی پودرسوخاری به غذا استفاده کنید، می توانید غذا را به تنهایی با آن کاور نمایید و در روغن داغ بیندازید و غذاهایی پفکی همچون جوجه چینی درست نمایید.​​​​​​​